Rezultatele mele – ciclism

OCUPAȚIE – Online marketing specialist, mamă, soție și ciclistă în timpul liber.

DISCIPLINA – Șosea, Pistă, MTB, Duatlon

Cele mai importante trofee/titluri câștigate

  • 1995 – Vicecampioana nationala cu echipa de handbal
  • 2014 – Campioană natională Duatlon
  • 2014 – Campion national contratimp, fond – Amatori
  • 2015 – Campioană natională contratimp, fond, categorie – Amatori
  • 2015 – Locul 3 Prima Evadare
  • 2015 – Locul 4 general si locul 2 categorie – Campionatele Nationale de Duatlon
  • 2016 – Locul 2, Elite Feminin, Prima Evadare ( UCI)
  • 2016 – Locul 3, Contratimp, Campionatele Naționale de Șosea, Deva
  • 2016 -Campioana Naționala viteză 200m, Campionatele Naționale de Pistă, 2016
  • 2016 -Campioana Naționala , 2000 m, urmărire individuala,  Campionatele Naționale de Pistă, 2016
  • 2016 -Campioana Naționala , 500 m, Campionatele Naționale de Pistă, 2016
  • 2016 -Campioana Naționala , 2000 m, Adițiune de puncte, Campionatele Naționale de Pistă, 2016
  • 2016 -Campioana Naționala , urmărire pe echipe, Campionatele Naționale de Pistă, 2016

 

PALMARES – 2016

Velodrom: Campioana Naționala –  viteză 200m, Campionatele Naționale de Pistă, septembrie, 2016

 Velodrom: Campioana Naționala , 2000 m, urmărire individuala,  Campionatele Naționale de Pistă,septembrie, 2016

 Velodrom: Campioana Naționala , 500 m, Campionatele Naționale de Pistă,septembrie, 2016

Velodrom: Campioana Naționala , 2000 m, Adițiune de puncte, Campionatele Naționale de Pistă,septembrie, 2016

Velodrom: Campioana Naționala , urmărire pe echipe, Campionatele Naționale de Pistă,septembrie, 2016

Locul 2, Elite feminin, Cupa Max Ausnit, Lugoj, Iulie 2016

Locul 3,Elite feminin, ContraTimp, Campionatele Nationale de Sosea, Iunie 2016

Locul 1, Cupa Orasului Otopeni, « Mircea Romanșcanu »  Iunie 2016,

Locul 1, Cupa Salaj, Mai 2016

Locul 2, Elite Fete, Prima Evadare, Mai, 2016

27 Martie – campionatele Naționale de Duatlon – Locul 2, categorie de vârstă.
11141365_10207664801836881_5674612853557739476_n ( drepturi de autor George Bondei )

12795540_10207426619002459_2220638394254511599_n2-4 Martie Castigatoare Tour Of Arad, Israel, Master, 2-4 martie

 

 

 

 

PALMARES – 2015
Locul 1 WinterTri – Duatlon individual

Locul 2 Campionatele Naționale de Duatlon – categorie de vârstă, locul 4 general
Locul 3 Ziua B, nivel 1, Riders Club

Locul 3 Prima Evadare

Locul 3 Prima Evadare

Locul 2, Cozia MTB

Locul 1, Cupa Orasului Otopeni, « Mircea Romanșcanu »
Locul 1 Road Grand Tour – Infernul Muntelui, Sinaia
Locul 1 Road Grand Tour Memorialul C-tin Vagneti

campiontelenationale2015

Campioană natională contratimp, fond, categorie – Amatori

Locul 1,categorie si 2 general, Velopower Road Race Panciu

Locul 1, nivel 1, Riders Club, Haiduci si Domnite

 

PALMARES – 2014

 

  • Locul 1 WinterTri – Duatlon individual
  • Locul 1 Duatlon Pegas Buftea
  • Locul 1 Campionatele Naționale de Duatlon – categorie de vârstă
  • Locul 2 Garboavele XCM
  • Locul 8 Prima Evadare
  • Locul 2 Road Grand Prix, Seciu
  • Locul 2 Cozia MTB
  • Locul 1, nivel 2, Riders Club Căldărușani
  • Locul 1 Road Grand Prix Ploiești
  • Locul 2 P-Track Criterium, Bucuresti
  • Locul 1 Maratonul Olteniei
  • Campioană Națională Șosea – concurs pentru amatori – Fond
  • Campioană Națională Șosea – concurs pentru amatori – Semifond
  • Campioană Națională Șosea – concurs pentru amatori – Contratimp
  • Locul 2   Velopower Road Race Panciu
  • Locul 1 Cursa Dunarii Calărașene
  • Locul 3, nivel 1, Riders Club, Maratonul Dunarii

 

 

DistribuieShare on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page